Zespół Pieśni i Tańca Seniorów „Ziemia Sędziejowicka”

Zespół Pieśni i Tańca Seniorów „Ziemia Sędziejowicka” działa od stycznia 2004 r. Składa się z byłych tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Sędziejowiczanie”. Opiekę nad zespołem sprawuje Gminny Ośrodek Kultury. Założycielem, jego kierownikiem i choreografem jest Dyrektor GOK-u Grzegorz Brożyński, zaś akompaniatorem Sylwester Kijański – kierownik Kapeli Ludowej „Grabianie”, która przygrywa zespołowi. W programie zespół prezentuje tańce i przyśpiewki: sieradzkie, narodowe: mazur i polonez, łowickie, regionu rzeszowskiego i podregionu przeworskiego. Ziemia Sędziejowicka posiada stroje: Księstwa Warszawskiego, łowickie, sieradzkie letnie, rzeszowskie.

060.res

Skład zespołu:

Gniłka Katarzyna

Jabłońska Sylwia

Matusiak Katarzyna

Kruszyńska Anna

Rzeżnik Anna

Podemska Dorota

Siwek Jolanta

Potasiak Anna

Brożyński Grzegorz

Cygan Artur