Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

Zespół Pieśni i Tańca Seniorów „Ziemia Sędziejowicka”

Drukuj PDF

Zespół Pieśni i Tańca Seniorów „Ziemia Sędziejowicka” działa od stycznia 2004 r. Składa się z byłych tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Sędziejowiczanie”. Opiekę nad zespołem sprawuje Gminny Ośrodek Kultury. Założycielem, jego kierownikiem i choreografem jest Dyrektor GOK-u Grzegorz Brożyński, zaś akompaniatorem Sylwester Kijański – kierownik Kapeli Ludowej „Grabianie”, która przygrywa zespołowi. W programie zespół prezentuje tańce i przyśpiewki: sieradzkie, narodowe: mazur i polonez, łowickie, regionu rzeszowskiego i podregionu przeworskiego. Ziemia Sędziejowicka posiada stroje: Księstwa Warszawskiego, łowickie, sieradzkie letnie, rzeszowskie.

 

060.res

 

 Skład zespołu:

Gniłka Katarzyna

Jabłońska Sylwia

Matusiak Katarzyna

Kruszyńska Anna

Rzeżnik Anna

Podemska Dorota

Siwek Jolanta

Potasiak Anna


Brożyński Grzegorz

Cygan Artur

Chudecki Kuba

Jabłoński Mariusz

Kalista Michał

Potasiak Krzysztof

Walczak Dariusz

Warszawski Michał

Brodziak Jakub

 You are here:   StartZespoły artystyczne„Ziemia Sędziejowicka”