Narodowe Czytanie Lalki w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach

środa, 07 października 2015 08:07 GOK

29.09.2015 :-)

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach po raz kolejny przystąpiła do akcji Narodowego Czytania.

Cztery lata temu czytali „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, potem dzieła Aleksandra Fredry, następnie „Potop" Henryka Sienkiewicza.

W tym roku zaproszeni goście zmierzyli się z powieścią realistyczną Bolesława Prusa „Lalka".

Narodowe Czytanie odbyło się w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach.

W NARODOWYM CZYTANIU UDZIAŁ WZIĘLI :

Wójt Jerzy Kotarski, jego zastępca Mirosław Potasiak, skarbnik Grzegorz Dębkowski, przewodniczący RG Dariusz Cieślak, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych: Barbara Gawor (dyrektor ZSO w Sędziejowicach), Grzegorz Brożyński (dyrektor GOK), Agnieszka Papuga (kierownik ŚDS),

Aleksandra Andrysiak (kierownik GOPS),

radni: Sylwia Rozwód oraz Marek Okupiński.

W czytaniu „Lalki" brali także udział goście z zewnątrz:

zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolumna – Michał Falkowski,

właściciel firmy BOOK-LAND w Kaliszu – Tomasz Bulik

oraz dyrektor ZSR Sędziejowice Paweł Kałuda.

Całość prowadziła Beata Magdziak – dyrektor naszej książnicy.

Po powitaniu gości przewodniczący Komisji Kultury Marek Okupiński odczytał list Prezydenta RP , który przedstawiał cel i ideę głośnego czytania klasyki literatury polskiej.

Zaproszeni goście mieli możliwość zaprezentowania dziejów głównych bohaterów oraz wcielenia się w ich postaci w ośmiu odsłonach.

Najbardziej charakterystyczne sceny witane były przez publiczność z uśmiechem.

Atrakcję stanowiły piękne rekwizyty, takie jak: cylinder, lalka, zegarek z łańcuszkiem, biała parasolka oraz stroje z epoki

(suknie, etole, wachlarze, kapelusze),

wszystkie wykonane i przygotowane przez Aleksandrę Balcerowiak – plastyczkę i artystkę, której bardzo bliskie są takie działania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!

Galeria zdjęć w całości dostępna w na portalu facebook .

/ prawy górny róg strony głównej Gminnego Ośrodka Kultury - ikonka Fb ;-) /

Poprawiony: środa, 07 października 2015 11:28