Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”

Drukuj PDF

Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Sędziejowicach
pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej


W listopadzie 1999 r. z inicjatywy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury - Grzegorza Brożyńskiego i Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziejowicach, podjęto starania w celu reaktywowania orkiestry dętej. Tworzenie orkiestry rozpoczęto od podstaw, bowiem od lat siedemdziesiątych w Sędziejowicach nie funkcjonowała żadna orkiestra dęta. Instrumenty pozyskano z kościoła w Marzeninie, parafii, Ochotniczej Straży Pożarnej i Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Były jednak w fatalnym stanie, ponieważ przez wiele lat leżały i nikt ich nie używał, ani nie konserwował. Zniszczone, zmatowiałe, pokryte patyną i kurzem wymagały gruntownej naprawy. Potrzebne, więc były pieniądze na ich remont i przywrócenie do dawnej świetności. Na szczęście znalazł się solidny sponsor – prezes OSP w Sędziejowicach, a jednocześnie właściciel zakładu wędliniarskiego w Lichawie - Władysław Gabrysiak, który sfinansował całe przedsięwzięcie naprawy instrumentów. W grupie około trzydziestu pięciu osób w końcu stycznia 2000 r. zainaugurowała swoją działalność przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach Strażacka Orkiestra Dęta „Druh” OSP Sędziejowice. Rozpoczęły się próby orkiestry pod opieką pierwszego kapelmistrza, łodzianina Jana Kondratowicza. Wielu z muzyków od podstaw uczyło się gry na instrumentach. Dzięki pomocy finansowej Władysława Gabrysiaka zorganizowano obozy szkoleniowe dla członków orkiestry, uszyto jednolite stroje i orkiestra zaczęła koncertować. Mimo, że orkiestra istnieje dopiero kilka lat to już niejednokrotnie zdołała podbić serca publiczności, a także uczestniczyła w regionalnych konkursach, zbierając pochlebne opinie jury.

W repertuarze orkiestra ma hymny, pieśni kościelne i świeckie, polki, marsze, mazurki, kujawiaki, a także melodie popularne. Obecnie orkiestrą kieruje kapelmistrz Anna Gronowska. Orkiestra uświetnia swoimi występami święta państwowe, religijne, ludowe oraz imprezy okolicznościowe.

 

 

 

2010_11110007d

 

SKŁAD ORKIESTRY

Kapelmistrz: Anna Gronowska

173000_139240976139422_100001605619652_242943_4393721_o

Klarnet:

Chachuła Piotr
Lewiński Damian
Nowak Grzegorz
Małgorzata Rakocińska

Saksofon tenorowy:
Krawczyk Damian
Piechol Piotr
Radzik Wiesław
Krata Jan

Trąbka:

Kuba Brodziak
Gabrysiak Bartłomiej
Karpiński Zdzisław
Piechol Jan
Nowiński Tomasz

Puzon:
Malinowski Lucjan
Nowak Jan

Tenor:
Nowak Edward
Lewandowski Daniel

Tomasz  Winnicki


Baryton:
Chachuła Krzysztof

Bęben:
Masiak Czesław

Czynele:

Łągiewczyk Bogdan

Althorn:

Kuba Opieczyński

Dawid Chadrysiak

 

Flet poprzeczny:

Patrycja Fryga

Joanna Piechal

 

Perkusja:

Dariusz Woźniak

 

Tuba:

Arek Sztuka
Marcin Pola

 

Saksofon Sopranowy:

Michał Piechol

 

Saksofon Altowy:

Matusiak Michał

Piotr Nowak

Piechol Paulina

 

Saksofon Barytonowy:

Czesław ZielińskiYou are here:   StartZespoły artystyczne"Druh"