DOŻYNKI Gminno - Parafialne Grabno - Zamość 2015

ZAPRASZAMY SERDECZNIE :-)        

Czytaj...

Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

III FESTIWAL RÓŻ - ŁASK 05.07.2015 r.

 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA SĘDZIEJOWICKA     Do obejrzenia relcji z prezentacji Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka na III Festiwalu Róż w Łasku zapraszamy na: portal - Facebook - GOK Sędziejowice - ABY SZYBKO ZNALEŻĆ SIĘ NA FACEBOOKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SĘDZIEJOWICACH POZOST

Czytaj...

WIZYTA STUDYJNA 29 - 30 czerwca 2015 r.

W terminie 29 - 30 czerwca 2015 roku, mieliśmy ogromną przyjemność jako przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa łódzkiego , powiatu łaskiego, uczestniczyć w wizycie studyjnej na Mazurach, której celem było pokazanie dobrych praktyk funkcjonujących na tamtym obszarze Sieci Współpracy. W ramach wizyt

Czytaj...

GMINNE ŚWIĘTO LUDOWE - Podule 2015r.

          Więcej zdjęć na strone facebook - GOK Sędziejowice. Zapraszamy!!!

Czytaj...

Kapela Podwórkowa "Sędziej"

  Od 2000 r przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach działa Kapela Podwórkowa „Sędziej”. Już w pierwszym roku swego istnienia kapela zdobyła specjalne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Jarmarku Kapel Podwórkowych Łaziska Górne ‘2001 oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Kalisz Pomorski

Czytaj...

Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”

Drukuj PDF

Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Sędziejowicach
pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej


W listopadzie 1999 r. z inicjatywy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury - Grzegorza Brożyńskiego i Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziejowicach, podjęto starania w celu reaktywowania orkiestry dętej. Tworzenie orkiestry rozpoczęto od podstaw, bowiem od lat siedemdziesiątych w Sędziejowicach nie funkcjonowała żadna orkiestra dęta. Instrumenty pozyskano z kościoła w Marzeninie, parafii, Ochotniczej Straży Pożarnej i Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Były jednak w fatalnym stanie, ponieważ przez wiele lat leżały i nikt ich nie używał, ani nie konserwował. Zniszczone, zmatowiałe, pokryte patyną i kurzem wymagały gruntownej naprawy. Potrzebne, więc były pieniądze na ich remont i przywrócenie do dawnej świetności. Na szczęście znalazł się solidny sponsor – prezes OSP w Sędziejowicach, a jednocześnie właściciel zakładu wędliniarskiego w Lichawie - Władysław Gabrysiak, który sfinansował całe przedsięwzięcie naprawy instrumentów. W grupie około trzydziestu pięciu osób w końcu stycznia 2000 r. zainaugurowała swoją działalność przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach Strażacka Orkiestra Dęta „Druh” OSP Sędziejowice. Rozpoczęły się próby orkiestry pod opieką pierwszego kapelmistrza, łodzianina Jana Kondratowicza. Wielu z muzyków od podstaw uczyło się gry na instrumentach. Dzięki pomocy finansowej Władysława Gabrysiaka zorganizowano obozy szkoleniowe dla członków orkiestry, uszyto jednolite stroje i orkiestra zaczęła koncertować. Mimo, że orkiestra istnieje dopiero kilka lat to już niejednokrotnie zdołała podbić serca publiczności, a także uczestniczyła w regionalnych konkursach, zbierając pochlebne opinie jury.

W repertuarze orkiestra ma hymny, pieśni kościelne i świeckie, polki, marsze, mazurki, kujawiaki, a także melodie popularne. Obecnie orkiestrą kieruje kapelmistrz Anna Gronowska. Orkiestra uświetnia swoimi występami święta państwowe, religijne, ludowe oraz imprezy okolicznościowe.

 

 

 

2010_11110007d

 

SKŁAD ORKIESTRY

Kapelmistrz: Anna Gronowska

173000_139240976139422_100001605619652_242943_4393721_o

Klarnet:

Chachuła Piotr
Lewiński Damian
Nowak Grzegorz
Małgorzata Rakocińska

Saksofon tenorowy:
Krawczyk Damian
Piechol Piotr
Radzik Wiesław
Krata Jan

Trąbka:

Kuba Brodziak
Gabrysiak Bartłomiej
Karpiński Zdzisław
Piechol Jan
Nowiński Tomasz

Puzon:
Malinowski Lucjan
Nowak Jan

Tenor:
Nowak Edward
Lewandowski Daniel

Tomasz  Winnicki


Baryton:
Chachuła Krzysztof

Bęben:
Masiak Czesław

Czynele:

Łągiewczyk Bogdan

Althorn:

Kuba Opieczyński

Dawid Chadrysiak

 

Flet poprzeczny:

Patrycja Fryga

Joanna Piechal

 

Perkusja:

Dariusz Woźniak

 

Tuba:

Arek Sztuka
Marcin Pola

 

Saksofon Sopranowy:

Michał Piechol

 

Saksofon Altowy:

Matusiak Michał

Piotr Nowak

Piechol Paulina

 

Saksofon Barytonowy:

Czesław ZielińskiYou are here:   StartZespoły artystyczne"Druh"