Zespół Śpiewaczy "Sędziejowianki"

Zespół Śpiewaczy „ Sędziejowianki", założony został w 1995 roku przez Pana Grzegorza Brożyńskiego we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Sędziejowicach.

Aktualnie zespołem liczącym kilkanaście członkiń kieruje Sylwester Kijański.

Sędziejowianki biorą udział w wielu przeglądach i konkursach, zajmując czołowe miejsca na podium. Występowały m.in. w Sieradzu, Skierniewicach, Koluszkach.

Swym bogatym zbiorem pieśni i przyśpiewek ludowych uświetniają cyklicznie imprezy gminne, powiatowe, wojewódzkie.

Sędziejowianki gościły również na święcie winobrania w miejscowości VORSANY na Węgrzech.

W repertuarze zespołu znajdują się piosenki ludowe, biesiadne, oraz pieśni patriotyczne, a także kolędy i pastorałki.

Skład zespołu:

Edyta Czajkowska
Henryka Dębkowska
Krystyna Krawczyk
Karolina Mylke
Zofia Papuga
Maria Stępień
Kazimiera Saleta

2010_11110045d

You are here:   StartZespoły artystyczne"Sędziejowianki"