DOŻYNKI Gminno - Parafialne Grabno - Zamość 2015

ZAPRASZAMY SERDECZNIE :-)        

Czytaj...

Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

III FESTIWAL RÓŻ - ŁASK 05.07.2015 r.

 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA SĘDZIEJOWICKA     Do obejrzenia relcji z prezentacji Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka na III Festiwalu Róż w Łasku zapraszamy na: portal - Facebook - GOK Sędziejowice - ABY SZYBKO ZNALEŻĆ SIĘ NA FACEBOOKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SĘDZIEJOWICACH POZOST

Czytaj...

WIZYTA STUDYJNA 29 - 30 czerwca 2015 r.

W terminie 29 - 30 czerwca 2015 roku, mieliśmy ogromną przyjemność jako przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa łódzkiego , powiatu łaskiego, uczestniczyć w wizycie studyjnej na Mazurach, której celem było pokazanie dobrych praktyk funkcjonujących na tamtym obszarze Sieci Współpracy. W ramach wizyt

Czytaj...

GMINNE ŚWIĘTO LUDOWE - Podule 2015r.

          Więcej zdjęć na strone facebook - GOK Sędziejowice. Zapraszamy!!!

Czytaj...

Kapela Podwórkowa "Sędziej"

  Od 2000 r przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach działa Kapela Podwórkowa „Sędziej”. Już w pierwszym roku swego istnienia kapela zdobyła specjalne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Jarmarku Kapel Podwórkowych Łaziska Górne ‘2001 oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Kalisz Pomorski

Czytaj...

Zespół Śpiewaczy "Sędziejowianki"

Drukuj PDF

 

Zespół Śpiewaczy „ Sędziejowianki", założony został w 1995 roku przez Pana Grzegorza Brożyńskiego we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Sędziejowicach.

Aktualnie zespołem liczącym kilkanaście członkiń kieruje Sylwester Kijański.

Sędziejowianki biorą udział w wielu przeglądach i konkursach, zajmując czołowe miejsca na podium. Występowały m.in. w Sieradzu, Skierniewicach, Koluszkach.

Swym bogatym zbiorem pieśni i przyśpiewek ludowych uświetniają cyklicznie imprezy gminne, powiatowe, wojewódzkie.

Sędziejowianki gościły również na święcie winobrania w miejscowości VORSANY na Węgrzech.

W repertuarze zespołu znajdują się piosenki ludowe, biesiadne, oraz pieśni patriotyczne, a także kolędy i pastorałki.

 

Skład zespołu:


Edyta Czajkowska
Henryka Dębkowska
Krystyna Krawczyk
Karolina Mylke
Zofia Papuga
Maria Stępień
Kazimiera Saleta

 

 

 

 

 

 

2010_11110045d

 

 

alt

 

 

alt

 

 

 
You are here:   StartZespoły artystyczne"Sędziejowianki"