DOŻYNKI Gminno - Parafialne Grabno - Zamość 2015

ZAPRASZAMY SERDECZNIE :-)        

Czytaj...

Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

III FESTIWAL RÓŻ - ŁASK 05.07.2015 r.

 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA SĘDZIEJOWICKA     Do obejrzenia relcji z prezentacji Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka na III Festiwalu Róż w Łasku zapraszamy na: portal - Facebook - GOK Sędziejowice - ABY SZYBKO ZNALEŻĆ SIĘ NA FACEBOOKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SĘDZIEJOWICACH POZOST

Czytaj...

WIZYTA STUDYJNA 29 - 30 czerwca 2015 r.

W terminie 29 - 30 czerwca 2015 roku, mieliśmy ogromną przyjemność jako przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa łódzkiego , powiatu łaskiego, uczestniczyć w wizycie studyjnej na Mazurach, której celem było pokazanie dobrych praktyk funkcjonujących na tamtym obszarze Sieci Współpracy. W ramach wizyt

Czytaj...

GMINNE ŚWIĘTO LUDOWE - Podule 2015r.

          Więcej zdjęć na strone facebook - GOK Sędziejowice. Zapraszamy!!!

Czytaj...

Kapela Podwórkowa "Sędziej"

  Od 2000 r przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach działa Kapela Podwórkowa „Sędziej”. Już w pierwszym roku swego istnienia kapela zdobyła specjalne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Jarmarku Kapel Podwórkowych Łaziska Górne ‘2001 oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Kalisz Pomorski

Czytaj...

Kapela Podwórkowa "Sędziej"

Drukuj PDF

 

Od 2000 r przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach działa Kapela Podwórkowa „Sędziej”. Już w pierwszym roku swego istnienia kapela zdobyła specjalne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Jarmarku Kapel Podwórkowych Łaziska Górne ‘2001 oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Kalisz Pomorski ‘2001. Z powodzeniem uczestniczyła w VI i VII Muzycznych Spotkaniach Podwórkowych w Warcie (2001 r., 2002 r.) i Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Piotrków Trybunalski ‘2002. W 2003 r prezentowała się w amfiteatrze sieradzkim, gdzie oddała rozgrzaną do czerwoności publiczność słynnej kapeli Wielanka. W 2003 r kapela wyjechała we własnym zakresie w okolice Zakopanego i grając pomagała zebrać fundusze niezbędne do rehabilitacji ciężko chorego syna kolegi z zespołu. W swoim bogatym repertuarze mają tanga, walce, poleczki, ale nie brakuje też własnych kompozycji. Tą grupą ludzi kochających ginącą już muzykę retro kieruje MARIAN STUPSKI.


alt

 

 

Skład kapeli:

Katarzyna Matusiak - śpiew

Jan Krata - saksofon tenorowy  

  Marian Stupski - gitara, śpiew

Sylwester Kijański - akordeon

Julian Furmańczyk - gitara basowa

Zbigniew Godlewski - bango

 



You are here:   StartZespoły artystyczne"Sędziej"