Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie”

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie” (poprzednio „Kropeczki”) powstał w 1985 r. i działa do dnia dzisiejszego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach. Pierwszym instruktorem była Elżbieta Bauer. Zespół odnosił sukcesy m.in. w prestiżowym w tamtym okresie konkursie „Barwy Przyjaźni” w Zielonej Górze i Harcerskich Spotkaniach Kulturalnych Młodzieży Szkolnej w Sieradzu. Obecnie instruktorem zespołu jest Katarzyna Matusiak, a oprawą muzyczną zajmuje się Kapela Ludowa „Grabianie” pod kierownictwem Sylwestra Kijańskiego. Członkami zespołu są uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w wieku od ośmiu do dwunastu lat. Podstawowy skład to sześć par tanecznych i cztery rezerwowe. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Zespół posiada przygotowany program (30 min.), na który składają się tańce narodowe – polonez i krakowiak oraz tańce folkloru sieradzkiego.

Aktualny skład zespołu:

Zel Natalia

Kalista Kornelia

Papuga Aleksandra

Rasowska Dagmara

Lisowska Madzia

Pokora Maja

Jakubowska Wiktoria

Jankowska Daria

Derbich Maciej

Mirowski Damian

Szczęsny Michał