Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie”

Drukuj PDF

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie” (poprzednio „Kropeczki”) powstał w 1985 r. i działa do dnia dzisiejszego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach. Pierwszym instruktorem była Elżbieta Bauer. Zespół odnosił sukcesy m.in. w prestiżowym w tamtym okresie konkursie „Barwy Przyjaźni” w Zielonej Górze i Harcerskich Spotkaniach Kulturalnych Młodzieży Szkolnej w Sieradzu. Obecnie instruktorem zespołu jest Katarzyna Matusiak, a oprawą muzyczną zajmuje się Kapela Ludowa „Grabianie” pod kierownictwem Sylwestra Kijańskiego. Członkami zespołu są uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w wieku od ośmiu do dwunastu lat. Podstawowy skład to sześć par tanecznych i cztery rezerwowe. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Zespół posiada przygotowany program (30 min.), na który składają się tańce narodowe – polonez i krakowiak oraz tańce folkloru sieradzkiego.


DSC05701

 

Aktualny skład zespołu:

Zel Natalia

Kalista Kornelia

Papuga Aleksandra

Rasowska Dagmara

Lisowska Madzia

Pokora Maja

Jakubowska Wiktoria

Jankowska Daria

 

Derbich Maciej

Mirowski Damian

Szczęsny Michał

Kaczmarek Filip

 

 

You are here:   StartZespoły artystyczne„Mali Sędziejowiczanie”