DOŻYNKI Gminno - Parafialne Grabno - Zamość 2015

ZAPRASZAMY SERDECZNIE :-)        

Czytaj...

Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

III FESTIWAL RÓŻ - ŁASK 05.07.2015 r.

 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA SĘDZIEJOWICKA     Do obejrzenia relcji z prezentacji Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka na III Festiwalu Róż w Łasku zapraszamy na: portal - Facebook - GOK Sędziejowice - ABY SZYBKO ZNALEŻĆ SIĘ NA FACEBOOKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SĘDZIEJOWICACH POZOST

Czytaj...

WIZYTA STUDYJNA 29 - 30 czerwca 2015 r.

W terminie 29 - 30 czerwca 2015 roku, mieliśmy ogromną przyjemność jako przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa łódzkiego , powiatu łaskiego, uczestniczyć w wizycie studyjnej na Mazurach, której celem było pokazanie dobrych praktyk funkcjonujących na tamtym obszarze Sieci Współpracy. W ramach wizyt

Czytaj...

GMINNE ŚWIĘTO LUDOWE - Podule 2015r.

          Więcej zdjęć na strone facebook - GOK Sędziejowice. Zapraszamy!!!

Czytaj...

Kapela Podwórkowa "Sędziej"

  Od 2000 r przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach działa Kapela Podwórkowa „Sędziej”. Już w pierwszym roku swego istnienia kapela zdobyła specjalne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Jarmarku Kapel Podwórkowych Łaziska Górne ‘2001 oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Kalisz Pomorski

Czytaj...

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie”

Drukuj PDF

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie” (poprzednio „Kropeczki”) powstał w 1985 r. i działa do dnia dzisiejszego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach. Pierwszym instruktorem była Elżbieta Bauer. Zespół odnosił sukcesy m.in. w prestiżowym w tamtym okresie konkursie „Barwy Przyjaźni” w Zielonej Górze i Harcerskich Spotkaniach Kulturalnych Młodzieży Szkolnej w Sieradzu. Obecnie instruktorem zespołu jest Katarzyna Matusiak, a oprawą muzyczną zajmuje się Kapela Ludowa „Grabianie” pod kierownictwem Sylwestra Kijańskiego. Członkami zespołu są uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w wieku od ośmiu do dwunastu lat. Podstawowy skład to sześć par tanecznych i cztery rezerwowe. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Zespół posiada przygotowany program (30 min.), na który składają się tańce narodowe – polonez i krakowiak oraz tańce folkloru sieradzkiego.


DSC05701

 

Aktualny skład zespołu:

Zel Natalia

Kalista Kornelia

Papuga Aleksandra

Rasowska Dagmara

Lisowska Madzia

Pokora Maja

Jakubowska Wiktoria

Jankowska Daria

 

Derbich Maciej

Mirowski Damian

Szczęsny Michał

Kaczmarek Filip

 

 

You are here:   StartZespoły artystyczne„Mali Sędziejowiczanie”