Dzień Kobiet 2011

  W dniu 7 marca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, w którym gościnnie wystąpiły zespoły taneczne i kapele z GOK-u w Sędziejowicach: Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Sędziejowiczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemia Sędziejowicka”, Kapela Podwórkowa „S

Czytaj...

Kapela Ludowa „Grabianie”

Drukuj PDF

Kapela Ludowa „Grabianie” powstała w 1999 r. Gra owijoki, polki, walczyki, czerpiąc z folkloru sieradzkiego. Przygrywa Zespołowi Pieśni i Tańca „Sędziejowiczanie”, „Ziemia Sędziejowicka” i „Mali Sędziejowiczanie”, wykonując tańce ludowe i narodowe. Pomimo krótkiego okresu działalności ma na swoim koncie udział w XXXIV Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (2000 r.) oraz sukcesy na Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel Ludowych w Bedlnie: 1999 r. – wyróżnienie, 2001 r. – II nagroda, 2002 r. – wyróżnienie, 2003 r. – I nagroda.  Instruktorem kapeli jest Sylwester Kijański.


dzie_kobiet_140-horz

 

Skład kapeli:

Sylwester Kijański (kierownik kapeli, instruktor, muzyk) - akordeon

Czesław Zieliński - klarnet

Bartłomiej Gabrysiak - trąbka

Łukasz Witkowski- bębenek

Małgorzata Węglewska - skrzypce

Sylwia Jabłońska - śpiew

 

 



You are here:   StartZespoły artystyczne„Grabianie”